Blogi

Jälle see kuiv silm!

Jah, nii ongi. Kahjuks on kuiva silma sündroom kaasajal meie pidev kaaslane. Sageli tunneme, et silmad kipitavad, vesitsevad, torgivad ja punetavad. Muutuste tekkeks on palju põhjusi – istume palju ekraanide taga, meie kodud on soojad ja kuivad, töökohad sageli konditsioneeritud. Mida vanemaks saame, seda kuivemaks meie limaskestad muutuvad.

Aga kuiv silm ei ole ainult täiskasvanute probleem. Igapäevatöös näen, et paljudel lastel on silmad kuivad ja selle leevendamiseks hakkavad nad silmi pilgutama. Tavaliselt saame abi kunstpisarate kasutamisest, aga kui kuiva silmaga kaasneb lauäärepõletik ehk blefariit, siis peaks tõsisema ravikuuri ette võtma.

Teatud-tuntud laugude puhastamisele ja massaažile on lisaks tulnud kaks uut abivahendit. Apteekides on müügil teepuuõliga preparaat, mida saab määrida laugudele. Teine võimalus on OptiLight ravi.

OptiLight ravi

OptiLight ravi soojendab nahka, hävitab liialt vohavat mikrofloorat nahal ja ahendab nahapinnale lähedasi laienenud veresooni. Samuti stimuleerib meetod parasümpaatilisi närvilõpmeid laugudel ja nii paraneb launäärmete töö.

Seda meetodit kasutasid algselt nahaarstid, kes ravisid sellega aknet, rosaatseat ja kuperoosat. Loetletud diagnoosidega patsientidel on sageli väga kuivad silmad ja pärast OptiLight ravi silmakaebused taandusid.

  • Protseduur on valutu ja kiire. Soovitatakse teha 3–4 seanssi 1–2 nädala pikkuste vahedega.
  • Mehed peaksid habet piirama, sest otsik, millega protseduuri tehakse, katab ka põsenahka.
  • Kaks nädalat enne ja pärast OptiLight ravi ei tohiks päevitada ja protseduuri järel tuleb kasutada 50+ UV-kaitset.
  • Ravi ei saa teha, kui patsiendil on vähkkasvaja, epilepsia või herpes näo piirkonnas. Enne ravi tuleb kindlasti teavitada arsti oma tervislikust seisundist.