Blogi

Dr Rolando Toyos käis Tallinnas koolitamas

12.–13. septembril 2022 külastas Kreutzwaldi Silmakeskust dr Rolando Toyos USA-st. Maailmakuulus silmaarst koolitas meie töötajaid kuiva silma ravi ja innovaatilise aparaadi OptiLight kasutuse teemal. Olime ju varemgi sellekohast koolitust saanud, aga kui räägib IPL-meetodi silmade ravis kasutamise teerajaja ja üks aparaadi OptiLight loojatest, siis võime olla kindlad, et saame selle kohta kõige uuema ja täpsema teabe.

Dr Toyos on tegelenud IPL-raviga üle 20 aasta, ta on teinud palju teadusuuringuid ja avaldanud hulga artikleid. Tema sõnul on USA Toidu- ja Ravimiamet (FDA) tunnustanud OptiLighti ainukese spetsiaalselt silmade jaoks välja töötatud IPL-aparaadina. 

Kuiva silma ravi demonstreerimine Balktikumi esimese OptiLight aparaadiga

„Masinal on laiem otsik, millega saab ravida rosaatseat ja aknet näonahal, ning pliiatsikujuline otsik, millega saab ravida silmalauge. Kuna otsikud lähevad vastu nahka, tekib lähikontakt naha ja launäärmete muutustega,“ selgitab dr Toyos. „Tänu sellele saame ravida kuiva silma sagedast põhjust – launäärmete funktsioonihäiret. IPL-maskid jäävad nahast kaugele ja selleks, et mingit efekti saavutada, peaks neid hoidma näo lähedal 30 minutit või kauemgi.“ 

Dr Toyose sõnul on OptiLight innovatiivne valgusravi meetod, mis annab kuiva silma ravi korral tema kliinikutes 98% tulemust. „Esialgu tundub protseduur kallis, aga võiks mõelda selle peale, kui palju kulutavad patsiendid raha silmatilkadele, arstide vahet jooksmisele ja maskidega soojendamisele, ning ikkagi on neil ebamugav olukord, mis häirib elukvaliteeti. Pärast OptiLighti kuuri läbimist kasutavad minu patsiendid kunstpisaraid minimaalselt või ei kasuta neid üldse.“

Oleme dr Toyosele väga tänulikud heade praktiliste nippide eest ja kavatseme hakata neid kohe ka meie igapäevatöös kasutama.

Kuiva silma ravi demonstreerimine Balktikumi esimese OptiLight aparaadiga