Põhisisu Vaegnägijaile

Kreutzwaldi 3, Tallinn

Info ja registreerimine 662 3744

E 9.00–19.00 T-R  9.00-18.00

Kreutzwaldi 3, Tallinn

Info ja registreerimine 662 3744

E 9.00–19.00 T-R  9.00-18.00

Registreeru veebis

Optometristi vastuvõtt

Millal valida optometristi vastuvõtt, millal silmaarsti oma?

Silmaarsti ja optometristi tegevusel on üks ja sama eesmärk – et Teie näeksite paremini. Need kaks spetsialisti erinevad aga nii väljaõppe kui kogemuste poolest.

Kes on optometrist?

Optometristid ei ole arstid. Eestis saavad optometristid rakenduskõrghariduse Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis.

Optometristi põhiülesanded on:

  • inimeste nägemisfunktsiooni uurimine ja korrigeerimine,
  • prillide, kontaktläätsede ja teiste optiliste abivahendite sobitamine, valmistamine ja pisiremont

Kindlasti olete kohanud optometriste tööl ka prillipoodides, kus nende põhitööks on prillide ja kontaktläätsede määramine. Meil kliinikus töötavad optometristid kõrvuti silmaarstidega, kus nad peale kõige prillidega seonduva teostavad ka silmauuringuid. Sellise töö eelduseks on loomulikult lisakoolitus ja praktika arstide juures. Need optometristid kujunevad üha enam silmaarstide tõelisteks abilisteks.

Kui tahate kontrollida oma nägemist, saab optometrist määrata Teie nägemisteravuse ja vajadusel välja kirjutada prillid. Ta saab mõõta silmarõhku, teha silmapõhjast fotod ning OCT-uuringu silmapõhja kihtide hindamiseks.

Piisavate teadmiste ja kogemustega optometrist oskab hinnata, kas üldse ja kui kiiresti peaksite minema silmaarsti vastuvõtule. Optometrist ei ravi, kuid tema töö on mõista kas Teie mure on ainult optilise süsteemi probleem, mida saab prillide või kontaktläätsedega parandada, või on Teie silmadel veel midagi viga.

Optometristi vastuvõtt – mida peaks teadma?

Optometristi vastuvõtt peaks prillikandja iga-aastaste tegevuste hulka kuuluma, kindlasti on see vajalik iga kahe aasta tagant. Optometristi külastus ei tähenda sugugi, et lahkute sealt tingimata prilliretseptiga. Küll aga on hea teada, milline on Teie silmade tervis ja kuidas nende eest hoolitseda.

Kindlasti vajavad hoolt silmad, mida kurname igapäevase nutiseadmetes istumisega, samuti konditsioneeritud ja põrandaküttega kuiva õhuga ruumides. Optometristilt saab abi ka kuivade või veidi kipitavate silmade puhul. Päikeseprillid ei ole vaid moekas aksessuaar, vaid vahend kaitsmaks nii silmi kui ka silmaümbruse õrna nahka. Eriti valgustundlikele silmadele on mõeldud isetumenevad klaasid. Optometristi vastuvõtt on hea konsultatsioon teadmaks, millised prillid valida.

Vaata ka: Silmaarsti vastuvõtt

Info ja registreerumine telefonil 6623744