Põhisisu Vaegnägijaile

Kreutzwaldi 3, Tallinn

Info ja registreerimine 662 3744

E 9.00–19.00 T-R  9.00-18.00

Kreutzwaldi 3, Tallinn

Info ja registreerimine 662 3744

E 9.00–19.00 T-R  9.00-18.00

Registreeru veebis

Angiograafia

OCT-A

OCT-A on optilise koherentse tomograafi (OCT) lisamoodul, mis kuvab võrk- ja soonkesta mikroveresooni.

OCT-A tehnoloogias kasutatakse laserkiirt, mis reflekteerub tagasi veresoones liikuvatelt punalibledelt. Kui liikumist  ehk verevoolu soontes ei toimu, siis veresoontest kujutist ei saa. Meetodit kasutatakse eelkõige diabeetilise retinopaatia, trombooside ja AMD märja vormi  diagnoosimisel.

Uuring ei ole valulik ega ebamugav, võtab vaid pisut rohkem aega kui tavaline OCT. Kontrastainet ei süstita, mis muudab sellise angiograafia vormi tunduvalt ohutumaks kui tavaline fluorestseiiniga angiograafia (FAG/FA).

Kahjuks alati ei ole OCT-A piisav haiguste diagnoosimisel ja tuleb siiski teha FAG.

Fluorestsentsangiograafia (FAG) ehk silmapõhja angiograafia fluorestseiiniga on diagnostiline protseduur, mille käigus pildistatakse silmapõhja ning kaardistatakse võrkkesta ja veresooni. Protseduuri abil on võimalik avastada mitmesuguseid patoloogilisi protsesse, näiteks veresoonte haiguslikke muutusi, verevalumeid, turseid ja uudismoodustisi.

Angiograafia eesmärk

Uurida silmapõhja verevarustuse võimalikke lekkeid ja ummistusi.

Protseduur

Teie pupille laiendatakse ja enne angiograafiauuringut tehakse silmapõhjast mõned tavalised fotod. Käsivarre sisekülje või käeselja kaudu süstitakse vereringesse taimset kontrastainet. Umbes 15 sekundi möödudes jõuab värvaine silmapõhja veresoontesse. Kaamera abil salvestatakse see, kuidas värvaine veresoontes liigub.

Kui kaua see aega võtab?

Selle protseduuri jaoks palume varuda tund aega.

Milliseid ettevalmistusi peaksin tegema?

Palun informeerige meid oma allergiatest ja kõigist ravimitest, mida Te võtate. Testi läbiviimiseks on vaja laiendada pupille, see aga muudab nägemise mitmeks tunniks häguseks, mistõttu tuleks vältida autojuhtimist.

Info ja registreerumine telefonil 6623744