Blogi

Kuiva silmaga võivad kaasneda teised silmahaigused

Kuiva silma sündroom ei ole ainult silmade kuivus, selle taga võivad peituda ka teised silmahaigused. Silmaarst saab põhjaliku uuringu abil need välja selgitada ja panna kokku vajaliku raviplaani. Seejärel aitame oma patsiente vastavalt vajadusele kas IPL-raviga innovaatilise aparaadi OptiLight abil või siis teiste ravimeetoditega.

Kuiva silma sündroom võib viia teiste silmahaiguste tekkeni, nagu näiteks erosioonikonjunktiviit, keratiit või limaskesta põletik. Need haigused on tavaliselt põhjustatud silmade ärritusest ja kuivusest, mis võivad põhjustada valu ja ebamugavustunnet. Seetõttu on oluline jälgida silmade tervist ja konsulteerida silmaarstiga, kui tekivad esimesed kuiva silma sündroomi sümptomid. Silmaarst saab määrata sobiva ravi ja ennetava meetmeid, et vältida teiste silmahaiguste teket.

Kui Te ei ole viimasel ajal silmaarsti vastuvõtul käinud ja Teile tundub, et kannatate kuiva silma sündroomi all, siis ei piisa sellest, et lähete omal algatusel kohe IPL-ravile. Kõigepealt peaks silmaarst Teie silmad üle vaatama veendumaks, et kuiva silma sümptomite taga ei peitu muud silmahaigused: bakteriaalset või viiruslikku põletikku, kaed, silmarõhu haigust glaukoomi või muutusi silmapõhjas. Meie arstid lähenevad iga patsiendi ravile personaalselt, et leida üles põhjused, miks on tekkinud kaebused silmas. Püüame vaadata patsienti tervikuna, mitte ainult tema silmi. Paljud silmakaebused tulenevad üldhaigustest: suhkurtõvest, kilpnäärme-, naha-, liigese- ja neuroloogilistest haigustest.

Nii et kui Teile teevad muret kuivad silmad, soovitame kõigepealt tulla meie silmakeskusesse silmaarsti vastuvõtule. Üheskoos saame juba täpsemalt Teie probleemi olemuse välja selgitada ja vajaliku ravi kokku leppida.