fbpx
Põhisisu Vaegnägijaile

Kreutzwaldi 3, Tallinn

Info ja registreerimine 662 3744

E 9.00–19.00 • T–R  9.00-18.00

Kreutzwaldi 3, Tallinn

Info ja registreerimine 662 3744

E 9.00–19.00 • T–R  9.00-18.00

Registreeru veebis

Spectralis®

Info ja registreerumine telefonil 662 3744

Mis on SPECTRALIS®?

Spectralis® on pilditöötlusplatvorm, mida saab kasutada diagnostiliste ja raviotsuste tegemisel. Aparatuur annab hea kontrastsuse ja kõrge resolutsiooniga pildid nii silma eesmisest kui ka tagumisest osast.

HEIDELBERG ENGINEERING SPECTRALIS võimaldab väga kiirelt ning mitmetasandiliselt uurida silma ning avastada esmaseid muutusi juba mikrotasandil ja pildistada erinevaid ristlõikeid silma kihtidest:

  • silma eesmistest osadest – sarvkestast, vikerkestast ehk iirisest, silmavalgest ja sidekestast,
  • silma tagumistest osadest – võrkkestast ja soonkestast ehk koroideast,
  • glaukoomi varasema avastamise eesmärgil.

Spectralis® annab meile võimaluse pildistada silmapõhja, ilma et peaksime patsiendi pupille laiendama. See on eriti oluline järgmiste patsientide puhul:

  • diabeetikud,
  • glaukoomipatsiendid,
  • lapsed,
  • eakad.

Laser on silmapõhja pildistamiseks kõige tõhusam tehnoloogia, sest kogu energia koondatakse ühele konkreetsele lainepikkusele (seni on silmapõhja fotografeerimisel kasutatud laia valgusspektrit). Tänu sellele häirib valgussähvatus patsienti märksa vähem ega mõju ebameeldivalt.

Uusi mooduleid lisades on võimalik käia kaasas tehnika arenguga ning pakkuda arstidele uusi ja efektiivsemaid diagnostikavõimalusi.

Silma eesmise osa moodul

võimaldab saada ülevaate sarvkesta kihtidest ja eeskambrist. Sarvkesta paksus ja eeskambrinurga sügavus annavad glaukoomi diagnostikas olulist lisainfot.

anterior-segment-foreground

OCT-Angiograafia

on uusim moodul, mis võimaldab uurida veresooni ilma kontrastainet süstimata. Sobib eriti hästi allergilistele patsientidele, et vältida fluorestsiinangiograafia võimalikke tüsistusi.

oct-angiography-foreground

OCT moodul

Uue põlvkonna silmapõhja kompuutertomograafi eeliseks on pilditegemise kiirus ja teravam pildikvaliteet, mis toob hästi esile võrkkesta kihid ja neis toimunud muutused. Uuringu käigus pole vaja silmatera laiendada.

oct-module

Glaukoomi moodul

on glaukoomidiagnostika uus põlvkond. Mõõdab nägemisnärvi diski ja võrkkesta närvikiudude ning ganglionrakkude kihi paksust, mis on oluline glaukoomi diagnoosimisel ja haiguse kulu jälgimisel.
Aparaat on võimeline mõõtma järgnevatel uuringutel täpselt samast kohast, kust tehti eelmine uuring, ja teostama saadud info põhjal anatoomiliste struktuuride võrdlevat analüüsi. Lisaks saab võrrelda konkreetse patsiendi andmeid statistilise keskmisega.

glaucoma-foreground

Moodul Multicolor

kasutab korraga kolme laseri lainepikkust, et avastada erinevaid struktuure võrkkesta eri sügavustel. Nii saab visualiseerida muutusi, mida pole võimalik näha tavalise silmapõhja vaatluse või fotode abil. Kirjeldatud mooduliga saab teha pilte, kui patsiendil on kae või nüstagm.

multicolor-foreground

Moodul BluePeak

tähistab sinise laseri autofluorestsentspilte. Mitteinvasiivne laserskaneeriv silmapõhja kuvamine paljastab võrkkesta metaboolse stressi ilminguid, kasutades indikaatorina lipofustsiini. Meetod näitab muutusi võrkkesta pigmentepiteeli rakkudes näiteks silmapõhja ealise degeneratsiooni ja silmapõhja pärilike muutuste puhul.

Nii Multicolori, OCT, OCT-Angiograafia kui ka BluePeaki moodulid annavad laiema pildistamisvälja kui vanema põlvkonna aparaadid. Seega võimaldavad need pildile talletada ka silmapõhja perifeersemaid alasid.

bluepeak-foreground

Neuroloogiline programm

annab silmaarstidele ja neuroloogidele lisavõimaluse diagnoosida nägemisnärvi diski turset, nägemisnärvi degeneratsiooni ja muid muutusi. Võrreldes glaukoomiprogrammiga annab neuroloogiline test infot rohkem silmapõhja temporaalsest osast, kus neuroloogiliste haiguste (nt sclerosis multiplex’i) korral kipuvad närvikiud õhenema.