Blogi

Optometristid Leedsis

Möödunud suvel alguse saanud koostöö dr. Martin Mckibbiniga jätkub. Meie kliiniku optometristid Mailis Udras ja Keiu Plaksting külastastasid aasta alguses Leedsi Teaching Hospidali ja tutvusid sealsete optometristide/arstide töökorraldusega.

Nädal jooksul jägiti glaukoomi, reetina ja sarvkesta osakonna optometristide ja arstide tööd.
Saime palju uusi mõtteid, kuidas meie kliiniku optometristide tööd efektiivsemaks muuta. Samas saime ka kinnitust, et meie kliinikus pakutav diagnostika ja ravivõimalused ning töötajate oskused ja teadmised on igati tasemel.

Mais 2016 on meie silmakeskusel taas põnev külaline saabumas. Meie silmaarste tuleb koolitama ja meie patsientide haigusjuhtumeid konsulteerima tuntud glaukoomispetsialist Inglismaalt, dr Adam Booth.

Silmatohter Adam Booth endast:

Meditsiiniõpinguid alustasin Inglismaal, Birminghamis. Kooli lõpetasin 1989 aastal.
Et ma ei teadnud täpselt mida tahan edasi teha siis läksin aastaks Austraaliasse. Selle aasta jooksul oli mul õnne ja kohtusin professor Fred Hollowsiga, kelle soovitusel otsustasin spetsialiseeruda oftalmoloogiale.

Oftalmoloogiaõpinguid alustasin Inglismaa põhjaosas, Yorkshireis. Doktoriõppes olin   Leedsi- ja California Ülikooli juures San Franciscos. Peale spetsialiseerumist õppisin stipendiaadina aasta Moorfieldi Silmakliinikus. 2003 aastal asusin kirurgina tööle Kuninglikus Silmahaiglas Plymouthis (Royal Eye Infirmary), kus olen sellest ajast peale olnud ametis Glaukoomi osakonna juhatajana. Lisaks töötan ka Peninsula Meditsiinikoolis ja Ülikooli optomeetia teaduskonnas.
Olen abielus ja mul on kaks last. Minu hobideks on purjetamine, squash, tennis ja reisimine. Pensionipõlves loodan purjetada ümber maailma.