Täiendasime teadmisi, 2016

3. January 2017

2016 (juuni) - osalesime Euroopa Glaukoomi kongressil (Praha, Tšehhi). Huvipakkuvad alad olid diagnostika, medikamentoosne ravi ja laserravi.

2016 (september) - Euroretina kongress (Kopenhagen, Taani). Angiograafia, optimaalse raviplaani määramine võrkkesta haigestumise ja diabeeti puhul.

2016 (november) - International SPECTRALIS (Heidelberg Engineering) Symposium (Viin, Austria). Spectralis uuringute tulemuste interpretatsioon.

Heidelberg Engineering teeb hetkel koostööd NASA-ga ja kasutades kõige tänapäevasemat varustust teostavad kontrolluuringuid astronautidele.

Kreutzwaldi Silmakeskus pakub võimalust tulla modelliks!

26. September 2016

 30. septembril ja 1. oktoobril 2016 toimub meie silmakeskuses erakoolitus, mille viib läbi tunnustatud Prantsuse ilukirurg- koolitaja dr Lakhdar Belhaouari. Koolitusel käsitletakse Botoxi (Vistabel)- ja täitesüstide (Volbella, Volift ja Voluma) tegemist.

Dr. Belhaouari käe all teevad protseduure meie kliiniku arstid dr Krista Turman ja dr Aleksandra Nipadistova. Pakume ainukordset võimalust tulla modelliks! Protseduuridele eelnevad 20. ja 27. septembril konsultatsioonid, kuhu saab registreeruda Kreutzwaldi Silmakeskuse telefonil 5387 6695.

Optometristid Leedsis

15. April 2016

Möödunud suvel alguse saanud koostöö dr. Martin Mckibbiniga jätkub. Meie kliiniku optometristid Mailis Udras ja Keiu Plaksting külastastasid aasta alguses Leedsi Teaching Hospidali ja tutvusid sealsete optometristide/arstide töökorraldusega.

Nädal jooksul jägiti glaukoomi, reetina ja sarvkesta osakonna optometristide ja arstide tööd.
Saime palju uusi mõtteid, kuidas meie kliiniku optometristide tööd efektiivsemaks muuta. Samas saime ka kinnitust, et meie kliinikus pakutav diagnostika ja ravivõimalused ning töötajate oskused ja teadmised on igati tasemel.

Mais 2016 on meie silmakeskusel taas põnev külaline saabumas. Meie silmaarste tuleb koolitama ja meie patsientide haigusjuhtumeid konsulteerima tuntud glaukoomispetsialist Inglismaalt, dr Adam Booth.

Silmatohter Adam Booth endast:

Meditsiiniõpinguid alustasin Inglismaal, Birminghamis. Kooli lõpetasin 1989 aastal.
Et ma ei teadnud täpselt mida tahan edasi teha siis läksin aastaks Austraaliasse. Selle aasta jooksul oli mul õnne ja kohtusin professor Fred Hollowsiga, kelle soovitusel otsustasin spetsialiseeruda oftalmoloogiale.

Oftalmoloogiaõpinguid alustasin Inglismaa põhjaosas, Yorkshireis. Doktoriõppes olin   Leedsi- ja California Ülikooli juures San Franciscos. Peale spetsialiseerumist õppisin stipendiaadina aasta Moorfieldi Silmakliinikus. 2003 aastal asusin kirurgina tööle Kuninglikus Silmahaiglas Plymouthis (Royal Eye Infirmary), kus olen sellest ajast peale olnud ametis Glaukoomi osakonna juhatajana. Lisaks töötan ka Peninsula Meditsiinikoolis ja Ülikooli optomeetia teaduskonnas.
Olen abielus ja mul on kaks last. Minu hobideks on purjetamine, squash, tennis ja reisimine. Pensionipõlves loodan purjetada ümber maailma.

Meie arstid Oxfordis

1. November 2015

26. oktoobril 2015 oli dr Aleksandra Nipadistoval ja dr Anneli Tallil erakordne võimalus kohtuda Suurbritannias Oxfordis silmapõhja haiguste juhtiva uurija professor Victor Chongiga. Poole päeva jooksul tutvustas professor meie arstidele uue, kollast lainepikkust 577 nm kasutava laseri kasutusvõimalusi mitme silmapõhja haiguse ravis. Kõige suuremat tulu tõuseb selle laseri kasutamisel diabeetilise retinopaatia, diabeetilise maakuli turse ja tsentraalse seroosse korioretinopaatia ravil.

Erinevalt tavalaseritest, mis kasutavad rohelist lainepikkust, võimaldab uus metoodika parandada silmapõhja pigmentepiteeli rakkude tööd, kahjustamata samal ajal silmapõhja liigse kuumusega. Nii saame praktiliselt vältida armistumismuutusi ravi tagajärjel. Lisaks saame tänu sellele teha laserravi väga lähedal foveale, mis on kõige teravama nägemise koht silmapõhjas.
Kollast lainepikkust kasutav laser on meie kliinikus juba olemas ja tänu dr Chongi juhendamisele saame kasutada kõiki selle aparaadi võimalusi, et pakkuda oma patsientidele paremat ravi.

Meie arstid käisid teadmisi täiendamas

19. October 2015

15.–17. oktoobrini 2015 peeti Hispaania linnas Valencias Spectralise 25 aasta juubelisümpoosioni. Kreutzwaldi Silmakeskusest osalesid sümpoosionil dr Liidia Džaparidze ja dr Anneli Tall.

Heidelberg Engineeringu koherentstomograafi Spectralis kasutame Kreutzwaldi Silmakeskuses suure entusiasmiga juba kaks aastat. Aparaat võimaldab diagnoosida mitut silmapõhja haigust, nagu näiteks diabeetilist retinopaatiat, maakuli ealist degeneratsiooni ja silmapõhja veresoonte sulgusi. Väga kasulik on Spectralise aparaat ka silmarõhu haiguse ehk glaukoomi varajaseks diagnoosimiseks ja ravi efektiivsuse jälgimiseks.

Sümpoosionil said meie arstid üle korrata oma teadmisi aparaadi kasutusvõimaluste kohta. Saadi ka ülevaade arengusuundadest, mis tulevikus tunduvalt laiendavad meie võimalusi silmahaiguste diagnoosimisel. Palju ettekandeid peeti OCT angiograafiast, mis hakkab juba varsti asendama praegust invasiivset fluorestsiinangiograafia uuringut mitme silmapõhja haiguse diagnoosimisel. OCT angiograafia on palju kiirem uuring ega vaja ka kontrastaine süstimist.