Blogi

Meie arstid käisid teadmisi täiendamas

15.–17. oktoobrini 2015 peeti Hispaania linnas Valencias Spectralise 25 aasta juubelisümpoosioni. Kreutzwaldi Silmakeskusest osalesid sümpoosionil dr Liidia Džaparidze ja dr Anneli Tall.

Heidelberg Engineeringu koherentstomograafi Spectralis kasutame Kreutzwaldi Silmakeskuses suure entusiasmiga juba kaks aastat. Aparaat võimaldab diagnoosida mitut silmapõhja haigust, nagu näiteks diabeetilist retinopaatiat, maakuli ealist degeneratsiooni ja silmapõhja veresoonte sulgusi. Väga kasulik on Spectralise aparaat ka silmarõhu haiguse ehk glaukoomi varajaseks diagnoosimiseks ja ravi efektiivsuse jälgimiseks.

Sümpoosionil said meie arstid üle korrata oma teadmisi aparaadi kasutusvõimaluste kohta. Saadi ka ülevaade arengusuundadest, mis tulevikus tunduvalt laiendavad meie võimalusi silmahaiguste diagnoosimisel. Palju ettekandeid peeti OCT angiograafiast, mis hakkab juba varsti asendama praegust invasiivset fluorestsiinangiograafia uuringut mitme silmapõhja haiguse diagnoosimisel. OCT angiograafia on palju kiirem uuring ega vaja ka kontrastaine süstimist.