Blogi

Kreutzwaldi Silmakeskus pakub maailma tipptasemel teenust

Olukorrast maailmas: ei jõua isegi silmi pilgutada, kui reeglid juba kuskil muutuvad või kaotavad faktid oma kehtivuse. Loorberitele puhkama jääda ei ole lihtsalt võimalik. Moodne kreedo dikteerib, et elu peab voolama pidevas (juurde)õppimise rütmis. Eelnevast lähtudes kutsus Kreutzwaldi Silmakeskus veebruari alguses iga-aastaseks traditsiooniks kujunenud väliskonsultantide koolitussarja raames külla üleilmselt hinnatud silmaarsti ja teadlase dr. Brian Fernandezi, kes viis läbi neuroloogiateemalise töötoa.  

Tulevikku vaatava koolituse eesmärk oli õpetada kohalikele silmaarstidele ja neuroloogidele uudset Heidelberg Engineeringu poolt väljatöötatud neuroloogilist programmi, mille abil  tulemuslikumat koostööd teha ja parandada haiguste diagnoosimist ning ravi.

 

Kuidas saavad toimunud koolitusest kasu patsiendid?

  • Vahetu ja praktiline puutepunkt. Silmakeskuses toimunud töötoa kasutegur oli sellel osalenud arstide sõnul tunduvalt kõrgem kui tavapärased rahvusvahelised konverentsid. Seda seetõttu, kuna dr. Fernandez sai keskenduda just Kreutzwaldi Silmakeskuse patsientide haiguslugudele ning ravilahenduste leidmisel kaasa mõelda. Haiguslugusid analüüsiti anonüümselt ning saadud kogemuse läbi tõusis oluliselt osalenud arstide kompetents.
  • Koostöö edendamine. Nagu dr. Fernandez ise ütles: “Me ei vaata mitte silma põhja, vaid aju eesmist osa.” Silm ja aju on omavahel tihedamalt seotud, kui esialgu tunduda võib. Silmakeskuse üheks peamiseks eesmärgiks oli parandada Eesti neuroloogide ja silmaarstide vahelist tulemustele orienteeritud koostööd. Koolitusel osalesid ka Sclerosis Multiplex Keskuse arstid.Tegemist on justkui kahesuunalise tänavaga: silmaarstidel on tarvis neuroloogide abi, et välja selgitada, kas tegemist on silmahaiguse või neuroloogilise probleemiga. Ning vastupidi. Eelkõige võidavad sellest koostööst loomulikult patsiendid. Kõige jõulisem ja päevakohasem puutepunkt silmaarstide ja neuroloogide vahelises koostöös on vast sclerosis multiplex ehk üsna laialt levinud kesknärvisüsteemi haigus.
  • Uued konkurentsitud teadmised ja oskused. Tänu uudsele ja võimekale SpectralisⓇ masinale (teeb kõrge resolutsiooniga pilte silma eesmisest ja tagumisest osast, mida saab kasutada diagnostikaks ja õige ravi määramiseks) ning dr. Fernandezi tutvustatud neuroloogilisele programmile on Kreutzwaldi Silmakeskusel nüüd maailma tipptasemel oskusteave, et silma tervist parimal võimalikul viisil uurida ning ravida.

Dr. Brian Fernandez on enam kui 20-aastase kogemusega arst, kes on spetsialiseerunud oftalmoloogiale ehk silmaga seonduvatele haigustele ja nende uurimisele. Viimased kuus aastat on ta keskendunud neuroloogiale ja neuro-oftalmoloogiale ehk silma uurimisele pildilise metoodika abil.

Dr. Fernandezi professionaalne karjäär sai alguse huvist silmakirurgia vastu, mis arenes tunduvalt üksikasjalikumaks huviks silma võrkkesta vastu. Heidelberg Engineeringu andekasse meeskonda kuulub ta 2009. aastast.

Kui Sul tekkis huvi neuroloogiliste uuringute või silmahaiguste diagnoosimise ja ravi vastu, siis võta meiega ühendust!