Blogi

Hüva nõu: kuidas parim silmakliinik valida

Kuulus leiutaja ja maalikunstnik Leonardo da Vinci on kunagi öelnud, et silmad on hinge aknad. Absoluutselt. Silmad on ütlemata tähtis osa meist kõigist ning silmade tervise ja heaolu eest hoolitsemine peaks olema kirjutamata kohustus.  

Seda eriti, kuna Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel on kroonilised silmahaigused üheks peamiseks põhjuseks miks inimesed üle maailma üha rohkem ja rohkem nägemist kaotavad.  Eelnevat arvesse võttes tuleks oma silmade tervise eest kindlasti hoolt kanda. Tõsisema häda korral tuleb appi juba silmakliinik.                                                                            

Mida aga õige silmakliiniku valikul silmas pidada? Olemasolev valik võtab silme eest kirjuks. Ka põhjuseid, miks silmaarsti abi üleüldse vajatakse, on seinast-seina. Toome Kreutzwaldi Silmakeskuse näitel välja mõned olulisemad punktid, mida kliiniku valimisel silmas võiks pidada.

 

5 olulist nüanssi, millele silmakliiniku valimisel rõhku panna:

    • Erialased uuringud + tipp-tehnoloogia. Tänu tehnika viimasele sõnale (kõige uuemad silmalaserid ning SpectralisⓇ aparaat, mis teeb silmast kvaliteetse pildi) on meie kliinikus võimalik läbi viia kõrgtasemel uuringuid, mis teevad silmad ette vaat et muu maailma kõrgetasemelisele praktikale.
    • Rahvusvaheline ulatus. Silmakliiniku valimisel on väga oluline faktor selle üleilmne haare. Tihe koostöö konsultantidega teistest riikidest ja ülikoolide vahel tõendab kliiniku ulatuslikku kompetentsi. Meie kliinikus on tänaseks põnevaid ja silmiavavaid workshop’e läbi viimas käinud kaheksa rahvusvaheliselt tunnustatud konsultanti. Suhtlus nendega peale praktikumi jätkub, tänu millele on meie arstidel võimalik arutada spetsiifilisi haiguslugusid ja keerulisi diagnoose ning nõu küsida. Tiimiliikmed võtavad ka ise rahvusvahelistest koolitustest osa, näiteks käisid silmakliiniku arstid hiljuti Oxfordis Victor Chongi juures privaatsel laserikoolitusel ning optometristid Leedsi ülikooli silmakliinikus.
    • Pikaaegse kogemusega arstid. Mida pikem on arsti praktika, seda täpsem on ka tema käsi. Suurel enamusel meie meeskonda kuuluvatest arstidest on enam kui 25 aastat kogemust. Tiimi kuulub ka värsket verd, et vaim erksana hoida.
    • Patsiendikeskne lähenemine. Tänapäevane elurütm on kiire ning pahatihti kannatavad selle tõttu patsiendid, sest arst ei leia keeruka haigusloo rahulikuks ja inimkeelseks lahti seletamiseks piisavalt aega. Kreutzwaldis asjad nii ei käi. Meie majas on patsient alati esikohal. Me võtame selleks spetsiaalselt aega, et inimeste mured ära kuulata ning neile parimad võimalikud lahendused leida. Arsti ja patsiendi vaheline suhe on usaldussuhe. See tekib aeglaselt, kuid võib ebadekvaatsuse tõttu väga kiiresti lõppeda.
    • Kvaliteetsed raviprotseduurid. Majasisesed laserravi (tähelepanu ‒ mitte refraktiivkirurgia ehk prillist vabanemise kirurgia) võimalused on väga ulatuslikud: ravime nii silmapõhja kui -esiosa ning teeme silmasiseseid ravisüste. Kui need ei aita, siis anname saatekirja operatsioonile.  

Kui Sul tekkis küsimusi silmauuringute ja -haiguste kohta, siis võta meiega ühendust!