Glaukoom ehk rohekae on silma haiguslik seisund, mille tagajärjeks võib olla närvikiudude hävimine ja nägemise pöördumatu halvenemine. Glaukoomil võib olla erinevaid põhjusi, aga paljudel juhtudel on põhjuseks liiga kõrge silmasisene rõhk.

Närvikiudude kahjustumise tõttu hakkab glaukoomihaigel nägemine aeglaselt halvenema. Haiguse arenedes muutub nägemisvälja ahenemine tuntavamaks.

Teaduslikud uuringud on näidanud, et glaukoomi puhul mängib suurt rolli pärilik eelsoodumus. Seetõttu on oluline, et glaukoomihaige järeltulijad, kellel on eluaastaid juba üle 40, laseksid oma silmi korra aastas põhjalikult kontrollida.

Kui glaukoom varakult avastada ja seda ravima hakata, on enamasti võimalik haiguse süvenemine peatada.

Spectralis® OCT-uuring

Optiline koherentstomograafia (OCT) on uudne pildiline uuringumeetod. Selle käigus analüüsitakse automaatselt silma erinevaid struktuure, milles glaukoom võib olla muutusi põhjustanud. Need on näiteks nägemisnärvi disk, närvikiudude kiht ja ganglionirakkude kiht. Kuna need struktuurid on väga väikesed, siis on tavameetoditega enamasti keeruline haiguslikke muutusi tuvastada. Spectralis® OCT-uuring teeb selle Teie silmaarsti jaoks võimalikuks.

Spectralis® OCT-uuringu võimalused

Spectralis® OCT-uuring lubab avastada haiguslike muutuste sümptomeid üsna varakult – veel enne, kui patsient neid nägemisvälja ahenemise tõttu tajuma hakkaks. Nii saab alustada raviga varakult ja tõhusalt.
Kui Teil on glaukoom juba diagnoositud, siis saab Spectralis® OCT-uuringu abil haiguse kulgu väga täpselt kontrollida ja tänu sellele ravi optimaalselt kavandada.

Spectralis® OCT-uuringu eelised

  • uuring kestab lühikest aega
  • uuring on valutu ja puutevaba
  • uuringu käigus silma pupille ei laiendata
  • tundlik meetod haiguslike muutuste tuvastamiseks
  • lubab haiguse kulgu ja ravi usaldusväärselt kontrollida
  • võimaldab ennetada pikaajalisi nägemiskahjustusi
  • annab võimaluse analüüsida nii nägemisnärvi diski kui ka närvikiudude ja ganglionirakkude kihte

Spectralis® OCT-uuringu vastuse saadame Teile e-kirjaga krüpteeritud kujul kolme päeva jooksul.