Botox

Botox (botuliintoksiin) on naturaalne proteiin, mida kasutatakse näo lihaste lõõgastamiseks ja kortsude silumiseks. Iluprotseduuride tegemiseks on Botoxit kasutatud aastakümneid ning täna kasutatakse seda enam kui 70 riigis. Ainuüksi USA-s tehakse Botoxi abil iluprotseduure rohkem kui 4 miljonile inimesele aastas.

Kellele protseduur sobib?

Nahka noorendavaid ja kortse vähendavaid süste võib teha enamikule, kes seda soovivad.

Protseduur

võib olla vastunäidustatud kahjustatud närvide või lihashaiguste puhul. Kui Teil esineb selliseid tervisehäireid, tuleb sellest kindlasti konsultatsiooni käigus arstile rääkida.

Protseduuri ei ole soovitatav teha raseduse ega imetamise ajal. Kuigi ükski kliiniline uuring ei ole näidanud Botoxi kahjulikkust sündimata lapsele, rinnalapsele või emale, ei soovita arstid protseduuri sellel perioodil teha.

Mis protseduurile eelneb?

Et tagada Teie tervis ja heaolu, on vaja enne protseduuri läbida spetsialisti konsultatsioon, mille käigus küsitakse ka Teie üldise tervise kohta.

Mitu protseduuri on vaja teha?

Isegi väga kogenud arsti tehtud protseduur annab siiski vaid ajutise tulemuse. Tavaliselt tuleb Botoxiga tehtud protseduuri korrata 3–6 kuu möödudes.

Kes protseduuri teeb?

Kreutzwaldi Silmakeskuses teevad protseduure dr Krista Turman ja dr Aleksandra Nipadistova.

Milliseid näo piirkondi on võimalik töödelda?

Näos on kahte liiki kortsukesi ja sügavamaid vagusid: miimilised ja staatilised. Miimilised kortsukesed tekivad siis, kui väljendame mingit emotsiooni. Staatilised kortsukesed on need, mis paistavad välja ka sel ajal, kui nägu on täiesti lõdvestunud.

Peamised näo piirkonnad, kus kortsud tekivad ning mida saab süstidega korrigeerida:

  • Glabella on laubal kulmude vahele jääv piirkond. Aja jooksul võib sinna tekkida vertikaalne korts, mis süveneb ja muutub silmatorkavaks. Botuliintoksiiniga saab lihase lõdvestada, mille tagajärjel korts sileneb.
  • Laup on üks piirkondi, kuhu tekivad nii staatilised kui ka miimilised kortsud. Süstides sellesse piirkonda botuliintoksiini, lõdvestame pinges lihaseid ja seeläbi takistame selle piirkonna ülekasutust ehk liigset kortsutamist.
  • „Kanavarbad“ ehk kortsukesed silmanurgas on mureks paljudele patsientidele. Just silma- ja huuleümbruse kortse peetakse kõige selgemaks vananemise märgiks. Kuna silmaümbrus on väga õrn ning vajab eriti täpset ja oskuslikku lähenemist, tuleks selle piirkonna protseduuri teostajat iseäranis hoolikalt valida.
  • Ninaselja kortsud moodustuvad ninaseljal pisarakanali juures ning tulevad hästi nähtavale siis, kui me naeratame. Kujutage ette jänkut nina kirtsutamas – just sellised kortsukesed tekivad mõnel meist naeratades. See võib häirida, kui näeme end näiteks fotodel naermas.
  • Kulmude piirkonna tõstmine botuliintoksiini süstide abil on hea alternatiiv ilulõikusele. Soovitud efekti saavutamiseks tuleb Botoxit süstida täpselt õigetesse punktidesse laubal.
  • Lõuajoon võib häirida juhul, kui mälumislihased on eriliselt välja joonistunud ning näo kuju tundub pisut kandiline ja robustne. Botuliintoksiini abil on võimalik lõuajoont mittekirurgiliselt modelleerida ja muuta seda õrnemaks, rohkem südamekujuliseks.

Kontaktandmed on saadetud.

Oleme teie päringu kätte saanud ja vastame teile esimesel võimalusel!

Viga andmete saatmisel.

Palun võta ühendust telefoni teel!

Võta ühendust: